XXV Konferencja Naukowa “Kierunki zmian w sektorze finansowym w Polsce i na świecie”

Koło Naukowe Finansów Międzynarodowych zaprasza na XXV Konferencję Naukową “Kierunki zmian w sektorze finansowym w Polsce i na świecie”, która odbędzie się 3 kwietnia 2019 r. (środa), sala C301 w godzinach od 9:45 do 14:00.
Jak co roku, oprócz wystąpień studentów, odbędą się dwie dyskusje panelowe z udziałem gości ze świata finansów. Oto agenda tegorocznej konferencji

9:45 Powitanie gości
- dr Magdalena MARKIEWICZ, Prodziekan ds. rozwoju i współpracy z biznesem
- prof. dr. hab. Ewa OZIEWICZ, Dyrektor Instytutu Handlu Zagranicznego
- prof. dr. hab. Danuta MARCINIAK-NEIDER, Opiekun KNFM

10:00-10:30 Część I (w języku polskim) – Referaty studentów Wydziału Ekonomicznego UG
- Przemysław ŁUCZYK, "Kryzys na rynku kryptowalut w 2018 roku", II SS2 MSG FMiB
- Kamil ZENOWICZ, „Equity token offering oparty na technologii blockchain”, III SS1Ekonomia TP
- Paweł SZYSZKA, „Zawód doradcy finansowego i licencjonowanego doradcy inwestycyjnego – uwarunkowania rozwoju zawodu, rynek doradztwa, perspektywy”, III SS1 MSG FMiB

10:30-11:15 Panel dyskusyjny: „Polityka makroostrożnościowa i stabilność sektora bankowego w Polsce”
- Prof. UG, dr hab. Krzysztof DOBROWOLSKI, Dziekan Wydziału Ekonomicznego w latach 2008-2016
- Marcin MIELEWCZYK, Zastępca Dyrektora Oddziału ds. Korporacyjnych, ING Bank Śląski S.A.
- Marcin WĄSIK-WISZNIEWSKI, Regionalny Dyrektor Programów Edukacji Ekonomicznej, Nowoczesne Zarządzanie Biznesem

11:15-11:30 Dyskusja
11:30-11:40 Pamiątkowe zdjęcie
11:40-12:00 Przerwa kawowa

12:00-12:15 Rozstrzygnięcie Konkursu Wiedzy Ekonomicznej „Great Finance Challenge”, Refinitiv

12:15-12:30 Część II (w języku angielskim) - Referaty studentów Wydziału Ekonomicznego UG
- Oleg GURSHEV, "Investment forums: lessons from Russia", II SS2 MSG IB
- Alesia LABOTSKAYA, "Foreign investments in Poland as a factor of economic growth", I SS2 FiR RA

12:30-13:30 Panel dyskusyjny (w języku angielskim) - „Emerging markets perspectives”
- Artur GRONKIEWICZ, Finance and Accounting Director, Sony Pictures GBS
- Anisoara MELINTE, Content Manager, Global Growth Operations, Refinitiv
- Marek NOWAK, General Manager, Staples Solutions

Dziękujemy wszystkim firmom z którymi mieliśmy okazję współpracować. W tym: Staples Solutions, Refinitiv, Sony Pictures , ING Bank Śląski oraz szczególne podziękowania dla programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem.

Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem powstał z inicjatywy Związku Banków Polskich oraz Biura Informacji Kredytowej i obecnie realizowany jest na ponad 120 polskich uczelniach. Swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę i zapewnia dotarcie do tysięcy studentów oraz nauczycieli akademickich. Projekt realizowany jest w przeświadczeniu, że połączenie doświadczeń dydaktycznych i naukowych z wiedzą praktyczną pozwoli na lepsze przygotowanie odbiorców do praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy w przyszłej pracy zawodowej.

Zapraszamy serdecznie!
Wydarzenie na Facebook'u