KNFM bierze udział w Dniu Zrównoważonego Rozwoju

W dniu 15 października 2021 roku w godzinach 9.00-15.00 na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się Dzień Zrównoważonego Rozwoju. Patronat nad wydarzeniem objęli Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Piotr Stepnowski oraz dziekani Wydziału Chemii dr hab. Beata Grobelna, prof. UG i Wydziału Ekonomicznego dr hab. Monika Bąk, prof. UG. Hasło przewodnie: „Kropla H2O = życie na Planecie”

KNFM jest na miejscu i prowadzi 2 warsztaty:
Ile kosztuje woda? Jak ją wycenić na podstawie Indeksu Big Maca?
Jak świat finansów może wspierać zrównoważony rozwój?

Założeniem Dnia Zrównoważonego Rozwoju w Uniwersytecie Gdańskim jest promowanie, wspieranie idei i realizacji celów zrównoważonego rozwoju poprzez inicjowanie projektów promujących stosowanie zasad zrównoważonego rozwoju we wszystkich dziedzinach życia społecznego i działalności gospodarczej. Wydarzenie ma zasięg ogólnoeuropejski, a w tym roku organizowane jest jako jedno z zadań projektu "Science Club na Uniwersytecie Gdańskim – znane i nieznane oblicza nauki" realizowanego w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki, Społeczna Odpowiedzialność Nauki. Głównym tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest woda i jej znaczenie dla życia na Planecie.