Spotkaj się z nami w Trójmieście!

11 marca 2014 r. zespół ACCA Polska będzie gościł w Trójmieście podczas dwóch wydarzeń:

- Dni Kariery (Wydział Nauk Społecznych UG, ul. Bażyńskiego 4, 80-952 Gdańsk, godz. 9.00-16.00)
- Akademia ACCA (Wydział Zarządzania UG, ul. Armii Krajowej 101, 81-824 Sopot, godz. 17.30-19.30, obowiązują zapisy)

Będzie to świetna okazja aby dowiedzieć się więcej o ACCA, zadać pytania, rozwiać wątpliwości, spotkać się w gronie osób o podobnych zaiteresowaniach. Więcej informacji:
www.accapolska.pl
www.dnikariery.pl
www.fb.com/ACCAPoland

Spójrz w przyszłość!
Drogi Studencie,
piszę do Ciebie z przyszłości, z 2023 roku. Stoisz właśnie przed ważnymi, życiowymi decyzjami dotyczącymi Twoich studiów i kariery. Doskonale wiem, jak trudno Ci je podjąć. Sam byłem w tym samym miejscu, co Ty teraz, i chcę się z Tobą podzielić moimi doświadczeniami, byś świadomie wybrał najlepszą dla Ciebie drogę.
Pewnie się zastanawiasz czym się w tej chwili zajmuję – jestem wszechstronnie doświadczonym finansistą, pracującym w dynamicznej, międzynarodowej firmie i zarządzającym zespołem specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości. Czuję, że Ty też marzysz o takiej karierze. Ze znudzeniem wysłuchujesz rad swoich najbliższych, by skupić się na studiach – uwierz mi, że studia to cenna szkoła życia, a zdobyty dyplom jeszcze nikomu w karierze nie przeszkodził. Zwróć uwagę, by studiować to, czym chciałbyś się w przyszłości zajmować – dla Ciebie najbardziej odpowiednie będą kierunki Finanse i Rachunkowość lub Finanse w Przedsiębiorstwie. Co więcej, wybierając kierunek na jednej z renomowanych uczelni masz okazję studiować na akredytowanej przez ACCA ścieżce, która uprawnia Cię do zwolnień z niektórych egzaminów prowadzących do kwalifikacji ACCA, jak również dodatkowych korzyści finansowych. Dlaczego o tym piszę? Bo moja decyzja o wyborze właśnie takiej ścieżki zaprocentowała w postaci zainteresowania najlepszych pracodawców moją kandydaturą tuż po studiach i uzyskania pracy w wymarzonej firmie.
Korzyści ze studiów na Wydziale Ekonomicznym, specjalność: Finanse w przedsiębiorstwach ACCA:
- 8 zwolnień spośród 14 egzaminów wymaganych przy kwalifikacji ACCA,
- zdobycie wiedzy i praktycznych umiejetności według globalnego standardu ACCA,
- oszczędność pieniędzy w postaci zwolnień z opłat ACCA.
Chciałbym zwrócić Twoją uwagę, że nie jestem w żaden sposób wyjątkiem – moje koleżanki i koledzy ze studiów trafili do firm zajmujących się doradztwem, audytem czy controllingiem, jak również do firm outsourcingowych i centrów usług wspólnych, dla których Polska przez ostatnie parę lat stała się ważnym ośrodkiem. Studia dały nam uniwersalną, wartościową podstawę do rozwinięcia swoich kompetencji w szerokim zakresie zarządzania, finansów i rachunkowości i dzięki nim odnosimy teraz sukcesy. Z kolei dzięki temu, że utrzymujemy ze sobą kontakt spotykając się co jakiś czas na zebraniach członków ACCA, możemy się nawzajem wspierać i wspólnie szukać odpowiedzi na wyzwania biznesowe. Stanowimy wartościowe grono znajomych, które dodatkowo może razem wspominać zwariowane, studenckie czasy :)
Warunki konieczne uzyskania członkostwa w ACCA:
- zaliczenie 14 egzaminów,
- wykazanie się trzyletnim doświadczeniem na stanowisku związanym z finansami oraz określonymi kompetencjami zawodowymi,
- zaliczenie modułu etycznego w formie testu online.
Pamiętaj, że również mniejsze firmy mogą pozwolić Ci rozwinąć skrzydła – w tej chwili, gdy nasza gospodarka jest jedną z wiodących w Europie i jesteśmy ważnym partnerem w globalnym handlu, znajomość międzynarodowych standardów rachunkowości jest wysoko ceniona przez firmy, które otwierają się na zagraniczne rynki. Co więcej, aktualna wiedza jest kluczowa do sprawnego zarządzania finansami w przedsiębiorstwie – pamiętaj o tym, by poświęcać odpowiednio dużo czasu na poszerzanie swojej wiedzy. Dobrze mieć w wsparcie w tym zakresie – mi bardzo pomógł fakt, że kwalifikacja ACCA opiera się na globalnych standardach i jest rozpoznawalna na całym świecie, a sama organizacja wspiera w stałym pogłębianiu swoich kompetencji. Dzięki temu, że mój pracodawca jest akredytowany przez ACCA mam pewność, że docenia fakt, że jestem członkiem ACCA i stale inwestuje w moją wiedzę i kompetencje.
Poza tym moje życie nie różni się tak bardzo od Twojego – doceniam czas wolny od pracy uprawiając sport, chodząc do kina czy teatru, a w wakacje lubimy wyjechać ze znajomymi na łódki lub wspólny rajd po europejskich stolicach. No, może gadżety teraz są trochę bardziej fikuśne – mogę zmieniać kolor mojego garnituru w zależności od okoliczności, np. w ciągu dnia jest stalowo-szary, a na wieczorną kolację z ważnym klientem zmieniam odcień na głęboką czerń :)
Mam nadzieję, że Ci pomogłem, wierzę, że podejmiesz dobrą decyzję i trzymam za Ciebie kciuki!